Facebook Pixel Έρχεται φορτσάτη και με 4άρα η Μάλμε! (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2014-09-27 18:01:00

Έρχεται φορτσάτη και με 4άρα η Μάλμε! (ΒΙΝΤΕΟ)

Η Μάλμε, προσεχής αντίπαλος του Ολυμπιακού στο Champions League, συνέτριψε τη Μιάλμπι με 4-1 και έκανε ένα βήμα ακόμα πιο κοντά στην κατάκτηση της Allsvenskan!

H πρωταθλήτρια Σουηδίας βρέθηκε στο 39' πίσω στο σκορ με γκολ του Μπλόμκβιστ, όμως αντέδρασε… Και πριν βγει το ημίχρονο, οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ισοφαρίσουν με τον Φόρσμπεργκ.

Στο 64' ο Ρόζενμπεργκ έκανε το 2-1 για να έρθει στο 70', αλλά και στις καθυστερήσεις ο Φόρσμπεργκ με χατ-τρικ να διαμορφώσει το τελικό 4-1.

Με 4-3-3 παρέταξε την ομάδα του ο Αγκε Χαρέιντε. Κάτω από τα δοκάρια αγωνίστηκε ο Ρόμπιν Ολσεν με τους Τίνερχολμ, Γιόχανσον, Χελάντερ και Ρικαρντίνιο να συνιστούν την 4άδα της άμυνας. Στη μεσαία γραμμή κινούνταν οι Κρούν, Αντου και Ρακίπ, ενώ στην επίθεση ο Ρόζενμπεργκ ήταν στην κορυφή με τους Τσιμπίτσκι και Φόρσμπεργκ να τον στηρίζουν από τις πτέρυγες.

Η ενδεκάδα της Μάλμε: Όλσεν, Ρικαρντίνιο, Γιόχανσον, Τίνερχολμ, Χελάντερ, Άντου, Φόρσμπεργκ, Κρούν (46' Έρικσον), Τσιμπίτσκι (46' Θέλιν), Ράκιπ, Ρόζενμπεργκ.