Facebook Pixel Zωντανή με Σιρόκοβ! (BINTEO)
| 2012-02-15 22:02:00

Zωντανή με Σιρόκοβ! (BINTEO)

Mατσάρα στην παγωμένη Αγ. Πετρούπολη, με την Μπενφίκα να βάζει δύο γκολ όμως στο τέλος ο λυτρωτής Σιρόκοβ να δίνει τη νίκη με 3-2 στη Ζενίτ!

Γκολ και θέαμα είχε η δεύτερη μέρα στη φάση των «16» του Τσάμπιονς Λιγκ, καθώς Ζενίτ και Μπενφίκα πρόσφεραν ένα απολαυστικό παιχνίδι στην Αγία Πετρούπολη. Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 20΄ με τον Περέιρα, όμως ο Σιρόκοβ κατάφερε να απαντήσει εφτά λεπτά αργότερα για να φέρει το ματς στα ίσια.

Το σκορ μέχρι το τέλος του ημιχρόνου δεν άλλαξε, όμως στην επανάληψη και ειδικά στα τελευταία 20 λεπτά το ματς πήρε φωτιά. Η Ζενίτ λοιπόν στο 71΄ πέρασε μπροστά στο σκορ με τον Σεμάκ, αλλά οι Πορτογάλοι με τον Καρντόζο στο 87΄ έδειξαν πως θα πάρουν τελικά το Χ και το προβάδισμα για την πρόκριση.

Οι «αετοί» ωστόσο υπολόγιζαν χωρίς τον κορυφαίο των Ρώσων Σιρόκοβ και με την... σέντρα έγινε το 3-2 για την ρωσική ομάδα και πλέον όλα θα ξεκαθαρίσουν στην ρεβάνς του «Ντα Λουζ»!