Σε λιγότερο από δύο εβδομάδες ο Παναθηναϊκός αντιμετωπίζει την Σλάβια Πράγας, η οποία έδωσε χθες το βράδυ και φιλικό. Εξάλλου, οι Τσέχοι μόνο με… θαύμα δεν θα περάσουν το εμπόδιο της Σεντ Ζόζεφς, πριν υποδεχτούν ο «τριφύλλι» στις 4 Αυγούστου.

Πάντως, η τσεχική ομάδα γνώρισε την εντός έδρας ήττα και μάλιστα με 4-2 από τη Λίσεν! Με τους γηπεδούχους να βρίσκονται πίσω στο σκορ μόλις στο 2’, με το αυτογκόλ του Σέβτσικ και να δέχονται νέο τέρμα στο 23ο λεπτό από τον Ματόχα.

Η Σλάβια κατάφερε να φέρει το ματς στα ίσα, με τα γκολ των Τετσλ και Ίχα, στο 36’ και στο 83’ αντίστοιχα. Ωστόσο, ο Ματόχα έκανε το 2-3 στο 88’ και ο Σουμπέρα διαμόρφωσε το τελικό σκορ δύο λεπτά μετά.

Η σύνθεση της Σλάβια: Κόλαρ, Γιούρασεκ, Κατσαράμπα, Χρομάντα, Σχραντς, Ολαγίνκα, Σέβτσικ, Βαλέντα, Πρόβοντ, Φίλα, Τετσλ. Αλλαγές: Μάσοπουστ, Πλάβσιτς, Γιουρέτσκα, Λινγκρ και Ίχα.