Facebook Pixel Παναθηναϊκός - Μάλαγα: 0-0 (ΤΕΛΙΚΟ)
| 2012-08-28 23:35:00

Παναθηναϊκός - Μάλαγα: 0-0 (ΤΕΛΙΚΟ)

Ο Παναθηναϊκός ήρθε ισόπαλος χωρίς σκορ με τη Μάλαγα και αποκλείστηκε από το Τσάμπιονς Λιγκ. Δείτε όλες τις φάσεις του ματς από το live του sportdog.

Παρακολουθείστε από τον sportdog λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη της αναμέτρησης:

90+2' Τέλος αναμέτρησης. Η Μάλαγα πανηγυρίζει την πρόκριση στους ομίλους του Τσάμπιονς Λιγκ, ο Παναθηναϊκός θα συνεχίσει στο Γιουρόπα Λιγκ.

88' Τρίτη αλλαγή και για την Μάλαγα με τον Ντούντα να μπαίνει αντί του Ελισέου

88' Ο Τουλαλάν στέλνει με κεφαλιά την μπάλα στα δίχτυα του Παναθηναϊκού, όπως το γκολ ακυρώνεται σωστά ως οφσάιντ.

82' Ευκαιρία για τη Μάλαγα. Εκτέλεση φάουλ του Χουακίν έξω από την περιοχή, πέφτει και διώχνει ο Καρνέζης

80' Κίτρινη κάρτα στον Μαρίνο

73' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Τοτσέ στην θέση του Φορναρόλι

71' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Μαρίνος πέρασε στην θέση του Κατσουράνη

69' Σουτ του Ίσκο έξω από την περιοχή, μπλοκάρει ο Καρνέζης

65' Τεράστια ευκαιρία για τη Μάλαγα. Οι Ισπανοί φεύγουν στην αντεπίθεση με παραπάνω παίκτη, όμως ο Χουάνμι δεν δίνει πάσα, μπαίνει στην περιοχή και εκεί κοντράρεται από τον Βελάσκες.

63' Αλλαγή για τη Μάλαγα. Ο Χουανμι πέρασε στην θέση του Φαμπρίς

63΄Κίτρινη κάρτα για τον Βιτόλο

58' Καλή στιγμή για τον Παναθηναϊκό. Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Χριστοδουλόπουλου έξω από την περιοχή της Μάλαγα, η μπάλα φεύγει λίγο πάνω από την εστία.

51' Καλή φάση για τη Μάλαγα. Μετά από ωραία συνεργασία ο Τουλαλάν επιχειρεί ένα σουτ έξω από την περιοχή, με την μπάλα να φεύγει λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

46' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Μαυρίας στην θέση του Ζέκα

46' Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου

45+1' Τέλος πρώτου ημιχρόνου

34' Η καλύτερη ευκαιρία του ματς μέχρι στιγμής για τη Μάλαγα. Μετά από κόρνερ ο Καρνέζης δεν διώχνει καλά, ο Τουλαλάν κάνει το σουτ από τη μικρή περιοχή, η μπάλα κοντράρει στον Ντεμικέλις και πάει προς τα δίχτυα, όμως εκεί βρίσκεται ο Χριστοδουλόπουλος και διώχνει.

31' Κίτρινη κάρτα στον Ουέλιγκτον

29' Καλό σουτ του Ελισέου για τη Μάλαγα, η μπάλα φεύγει δίπλα από την εστία του ΠΑΟ

25' Δεν έχει καλό ρυθμό το παιχνίδι στα τελευταία λεπτά.

14' Νέα καλή στιγμή για τη Μάλαγα. Ο Ίσκο δίνει την μπάλα μέσα στην περιοχή στον Φαμπρίς, αυτός κάνει το σουτ από κοντά, αλλά από πλάγια θέση και η μπάλα φεύγει παράλληλα με το τέρμα του Παναθηναϊκού.

14' Σουτ του Ίσκο για τη Μάλαγα έξω από την περιοχή, η μπάλα φεύγει δίπλα την εστία του Καρνέζη

10' Κίτρινη κάρτα στον Κατσουράνη

Ανεβαίνει ο Παναθηναϊκός. Ο Σισοό ανοίγει ωραία στα πλάγια στον Σπυρόπουλο, αυτός σεντράρει στο ύψος του πέναλτι, αλλά δεν ακολουθεί κανείς...

2' Πρώτη καλή στιγμή στο ματς για τη Μάλαγα. Σέντρα μέσα στην περιοχή, σουτ στην κίνηση του Φαμπρίς, η μπάλα φεύγει άουτ,

1' Έναρξη της αναμέτρησης

Η ενδεκάδα του Παναθηνϊκού: Καρνέζης, Βύντρα, Πίντο, Βελάσκες, Σπυρόπουλος, Κατσουράνης, Βιτόλο, Ζέκα, Χριστοδουλόπουλος, Σισοκό, Φορναρόλι

Η ενδεκάδα της Μάλαγα: Καμπαγέρο, Γκάμεθ, Γουέλιγκτον, Ντεμικέλις, Καμάτσο, Χοακίν, Τουλαλάν, Μονρεάλ, Ελισέου, Ίσκο, Φαμπρίς