Facebook Pixel "Σίφουνας" η Ριέκα (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2017-08-27 09:45:00

"Σίφουνας" η Ριέκα (ΒΙΝΤΕΟ)

Με 3-1 πέρασε από την έδρα της Ίντερ Ζάπρεσιτς η αντίπαλος της ΑΕΚ στο Europa League.

Έμπερ και Γκαβράνοβιτς "καθάρισαν" την Ίντερ Ζάπρεσιτς, με τον Βραζιλιάνο επιθετικό να σκοράρει δύο φορές στο πρώτο ημίχρονο (6', 34'), αλλά και να γίνεται αναγκαστική αλλαγή στο 84', και τον Ελβετό διεθνή να «σφραγίζει» την επικράτηση της ομάδας του Ματίας Κεκ, διαμορφώνοντας το τελικό 3-1 στο 56ο λεπτό.

Οι γηπεδούχοι είχαν μειώσει προσωρινά με τον Γιάκοβ Πούλισιτς στο 53', ωστόσο η Ριέκα, η οποία «έχασε» πολύ νωρίς και τον αρχηγό της, Μάτε Μάλες, δεν τους επέτρεψε ουσιαστικά σε κανένα σημείο του αγώνα να ελπίσουν ότι θα αποσπάσουν βαθμό ή βαθμούς και με το τελικό 3-1 πλησίασε έτσι στον έναν πόντο την πρωτοπόρο της βαθμολογίας του κροατικού πρωταθλήματος, Ντιναμό Ζάγκρεμπ, με ένα παιχνίδι περισσότερο.

H ενδεκάδα της Ριέκα: Πρσκάλο, Βέσοβιτς, Πούντσετς, Ζούπαριτς, Ζούτα, Μίσιτς, Μάλες (36' Μπράνταριτς), Κβρζιτς (77' Μάρτιτς), Γκοργκόν, Έμπερ (84' Ματέι), Γκαβράνοβιτς.