Europa League: Τη νίκη της βραδιάς πανηγύρισε η Άρσεναλ για την τρίτη αγωνιστική των ομίλων του Europa League, καθώς αν και βρέθηκε να χάνει 1-2 από την Γκιμαράες στο Λονδίνο, τελικά νίκησε 3-2 με δύο φάουλ του νεαρού Πέπε, το δεύτερο στο 93ο λεπτό!

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν δύο φορες στο πρώτο ημίχρονο και κρατούσαν το 2-1 λίγο πριν το ματς μπει στο τελευταίο δεκάλεπτο, όμως κάπου εκεί εμφανίστηκε ο Γάλλος επιθετικός. Στο 80' ισοφάρισε σε 2-2 με απευθείας εκτέλεση φάουλ απο πλάγια θέση και στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων σφράγισε μία τεράστια ανατροπή και πάλι με εκτέλεση φάουλ για το τελικό 3-2!

Από τα άλλα ματς της βραδιάς ξεχώρισε η νίκη με ανατροπή της Σέλτικ με 2-1 κόντρα στη Λάτσιο, αλλά και το διπλό της Κράσνονταρ με 2-0 στην Τράμπζονσπορ με τον Μάρκους Μπεργκ να ανοίγει το σκορ.