Facebook Pixel Ολυμπιακός - Αϊντχόφεν: "Σφαλιάρα" της Φέγενορντ στην Αϊντχόφεν λίγο πριν τον Ολυμπιακό! (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2021-01-31 18:22:00

"Σφαλιάρα" της Φέγενορντ στην Αϊντχόφεν λίγο πριν τον Ολυμπιακό! (ΒΙΝΤΕΟ)

Ολυμπιακός - Αϊντχόφεν: Η αντίπαλος του Ολυμπιακού στη φάση των 32 του Europa League (18/2 το πρώτο ματς), Αϊντχόφεν, γνώρισε εκτός έδρας ήττα με 3-1 από τη Φέγενορντ.

Μόλις στο 7ο λεπτό ο Ντίμερς άνοιξε το σκορ για την Φέγενορντ, που διπλασίασε τα τέρματα της λίγο αργότερα με εκπληκτικό σουτ του Μπέργκχαους (25’). Ένα ακόμα λάθος ψηλά, τιμωρήθηκε με τρίτο γκολ από τον Λίνσεν (41’).

Ίδια εικόνα και στην επανάληψη, με την PSV να μειώνει νωρίς με τον Σανγκαρέ (56’, 3-1), όμως να μην μπορεί να μπει περισσότερο μέσα στο ματς, παρότι έχασε πολλές ευκαιρίες κυρίως με τον Ισραηλινό Ζάχαβι.

Με αυτή του την ήττα η Αϊντχόφεν παρέμεινε στο -4 από την κορυφή και τον Άγιαξ, όμως η διαφορά ενδέχεται να μεγαλώσει κι άλλο αφού ο Αίαντας έχει ένα παιχνίδι λιγότερο.