Facebook Pixel ''Ήταν μπροστά και δεν είδε το πέναλτι!''
| 2011-12-21 01:02:00

''Ήταν μπροστά και δεν είδε το πέναλτι!''

Γι' αυτή τη φάση που βλέπετε στη φωτογραφία διαμαρτυρήθηκαν έντονα οι άνθρωποι της Καλλονής, η οποία αποκλείστηκε από το Κύπελλο Ελλάδας, γνωρίζοντας την ήττα με 3-2 από τον Πανιώνιο.

Η ομάδα της Λέσβου, προηγήθηκε δύο φορές στο σκορ, οι Νεοσμυρνιώτες όμως κατάφεραν να φέρουν το ματς στα ίσια και 15ο λεπτό της παράτασης πήραν για πρώτη φορά το προβάδισμα, με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Τσότσαλιτς. Οι γηπεδούχοι παραπονέθηκαν για αυτή την απόφαση, εκεί όμως που βγήκαν από τα ρούχα τους ήταν όταν ο διαιτητής Παπαδόπουλος, δεν έδωσε πέναλτι σε ανατροπή του Βλαστέλλη από τον Σιδεράκη. Μάλιστα αντί την εσχάτη των ποινών, έδωσε κίτρινη κάρτα στον ποδοσφαιριστή της Καλλονής για θέατρο!

''Ήταν μπροστά και δεν είδε το πέναλτι'' φώναζαν φίλαθλοι και παράγοντες της ομάδας της Λέσβου.