Facebook Pixel La Liga: Ματσάρα στη Χώρα των Βάσκων! Μεγάλη νίκη της Σοσιεδάδ κόντρα σε Χετάφε (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2023-09-24 19:03:00

Ματσάρα στη Χώρα των Βάσκων! Μεγάλη νίκη της Σοσιεδάδ κόντρα σε Χετάφε (ΒΙΝΤΕΟ)

La Liga: Η Ρεάλ Σοσιεδάδ πάλεψε και τελικά κατάφερε να λυγίσει τη σθεναρή αντίσταση της Χετάφε, παίρνοντας δύσκολα τη νίκη με 4-3, για την 6η αγωνιστική της La Liga.

Οι Βάσκοι προηγήθηκαν νωρίς με τον Κούμπο μόλις στο 2ο λεπτό, αλλά στη συνέχεια οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να πάρουν την πρωτοπορία με τα γκολ των Αλενά (39') και Μαγιοράλ (45'+).

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι ανέδρασαν και έφθασαν στη νίκη με τα γκολ των Ογιαρθάμπαλ (61', 88') και Μέντες (67'), με τον Λατάσα να μειώνει απλά στο τελικό σκορ στις καθυστερήσεις.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ: "Άφωνοι" στο Καραϊσκάκη με την κίνηση Φορτούνη μετά τη Φράιμπουργκ - Άμεσα στο γραφείο Μαρινάκη!