Facebook Pixel Η Ατλέτικο αρνείται να... γκελάρει στην έδρα της και προσπέρασε την Μπαρτσελόνα! (Highlights)
| 2024-01-29 00:13:00

Σημαντική νίκη για την ομάδα του Τσόλο Σιμεόνε.

Μεγάλο τρίποντο στο «Μετροπολιτάνο» για την Ατλέτικο Μαδρίτης, με την ομάδα του Σιμεόνε να επικρατεί της Βαλένθια με 2-0. Αν και ο Μαμαρντασβίλι ζόρισε τους ''ροχιμπλάνκος'', αυτοί βρήκαν τα 2 γκολ της νίκης απέναντι στη Βαλένθια και πλέον έχουν ''καβαλήσει'' την Μπαρτσελόνα στην ισοβαθμία για να ανέβουν στην πρώτη τριάδα της La Liga.

Αφού ο Γεωργιανός τερματοφύλακας της Βαλένθια ταλαιπώρησε τους παίκτες του Σιμεόνε με συνεχείς αποκρούσεις, ο Λίνο τελικά έλυσε τον γόρδιο δεσμό στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου με υπέροχο πλασέ στο τετ-α-τετ για το 1-0. Στο 57΄ο Ντεπάι έβαλε και το... γλυκό, με τον Ολλανδό άσο να σκοράρει με καρφωτή για το τελικό 2-0.

Δείτε τα στιγμιότυπα στην κορυφή του κειμένου!