Facebook Pixel Και κλάμα οι Μπέμπηδες στο ξένο ...Σ(π)ίτι! (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2013-09-22 19:53:00

Και κλάμα οι Μπέμπηδες στο ξένο ...Σ(π)ίτι! (ΒΙΝΤΕΟ)

Αφεντικό του Μάντσεστερ η Σίτι, με εξαιρετική εμφάνιση για 70 λεπτά... σκόρπισε τη Γιουνάιτεντ 4-1. Αγκουέρο (δύο), Τουρέ και Νασρί τα γκολ των «Πολιτών», μείωσε στο φινάλε με γκολάρα ο Ρούνεϊ.

Με πειστική εμφάνιση που της δίνει κάθε δικαίωμα να μιλάει για τίτλο, η Μάντσεστερ Σίτι... σκόρπισε με 4-1 την Γιουνάιτεντ και έγινε το αφεντικό της πόλης, τουλάχιστον για φέτος!

Οι «Πολίτες» πραγματοποίησαν εξαιρετική εμφάνιση, μέχρι και το 70' όταν έγιναν οι αλλαγές και ίσως άξιζαν να πετύχουν και περισσότερα γκολ.

Το... πάρτι ξεκίνησε με τον Αγκουέρο μόλις στο 16' με τον Αγκουέρο, ο οποίος βρήκε δίχτυα και στο 47', ενώ ενδιάμεσα είχε σκοράρει και ο Γιάγια Τουρέ στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου. Το... κερασάκι της σπουδαίας νίκης πέτυχε ο Νασρί στο 50', ενώ για την Γιουνάιτεντ απλά μείωσε ο Ρούνεϊ στο 87' με ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ φάουλ.