Facebook Pixel Τεσσάρα με την... διαιτησία η Σίτι! (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2014-04-05 17:11:00

Τεσσάρα με την... διαιτησία η Σίτι! (ΒΙΝΤΕΟ)

Με τον ρέφερι να «κλείνει» τα μάτια σε οφσάιντ γκολ, η Μάντσεστερ Σίτι νίκησε πιο δύσκολα από ό,τι δείχνει το τελικό σκορ, 4-1 την Σαουθάμπτον.

Οι «Πολίτες» ξεκίνησαν ιδανικά στο παιχνίδι και μόλις στο τρίτο λεπτό με πέναλτι του Τουρέ έκαναν το 1-0, όμως οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν και στο 36' ισοφάρισαν με τον Λάμπερτ, επίσης από το σημείο του πέναλτι.

Μετά το γκολ η Σίτι βελτιώθηκε και τελικά κατάφερε πριν... φύγει το ημίχρονο να πάρει και πάλι προβάδισμα στο σκορ. Στο 45+1' ο Σίλβα από θέση οφσάιντ έκανε το 2-1, ενώ στο 45+4
ο Τζέκο με καρφωτή κεφαλιά από κοντά μετά από σέντρα του Κολάροφ έκανε και το 3-1. Κάπου εκεί τελείωσε και το παιχνίδι και απλά ο Γιόβετιτς «έγραψε» το τελικό 4-1 στο 81'.

Έτσι λοιπόν, η Σίτι πέρασε στην δεύτερη θέση με ματς λιγότερο από την Τσέλσι, ενώ ελπίζει πλέον σε γκέλα αύριο της Λίβερπουλ.