Το παιχνίδι ξεκίνησε με τον χειρότερο τρόπο για την ομάδα του Μπρένταν Ρότζερς, καθώς στο πρώτο δεκάλεπτο η Γουέστ Χαμ είχε προλάβει να πετύχει δύο γκολ!

Στο 2' ο Ριντ με κεφαλιά και αφού η μπάλα χτύπησε και στον Λοβρέν, άνοιξε το σκορ για τα "σφυριά", ενώ στο 7' ο Σακχό έκανε το 2-0 με απίστευτη λόμπα. Η αντίδραση των "κόκκινων" ήρθε στο 26' με τέρμα του Στέρλινγκ, αλλά μέχρι εκεί.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Λίβερπουλ δεν κατάφερε να κάνει κάτι αξιόλογο, παρά την πίεση που άσκησε στην Γουέστ Χαμ, η οποία μάλιστα σημείωσε και τρίτο γκολ με τον Αμαλφιτανό στο 88', ολοκληρώνοντας με τον καλύτερο τρόπο την σπουδαία βραδιά για την ομάδα του.

Αυτή η ήττα ήταν η τρίτη για την Λίβερπουλ σε πέντε αγώνες στην Premier League, αλλά το πιο ανησυχητικό απ' όλα για την ομάδα του Μέρσεϊσαϊντ είναι οι εμφανίσεις της που δεν ικανοποιούν.

Τα σημερινά αποτελέσματα στην Premier:

ΚΠΡ - Στόουκ 2-2 (42' Κόκερ, 88' Κράνιτσαρ / 11' Ντιούφ, 51' Κράουτς)

Άστον Βίλα - Άρσεναλ 0-3 (32' Μεσούτ Εζίλ, 34' Γουέλμπεκ, 36' αυτ. Αλί Σισοκό)

Μπέρνλι - Σάντερλαντ 0-0

Νιούκαστλ - Χαλ 2-2 (73' και 87' Παπίς Σισέ / 48' Γέλαβιτς, 68' Ντιαμέ)

Σουόνσι - Σαουθάμπτον 0-1 (80' Ουανιάμα)

Γουέστ Χαμ - Λίβερπουλ 3-1 (2' Γουίνστον Ριντ, 7' Σακό, 88' Αμαλφιτανό / 26' Στέρλινγκ)