Facebook Pixel Πουλάνε... τρέλα Γουέστ Χαμ και Ρανιέρι!
| 2015-09-19 21:40:00

Πουλάνε... τρέλα Γουέστ Χαμ και Ρανιέρι!

Απίστευτα πράγματα από την Γουέστ Χαμ φέτος αφού μετά τις νίκες επί των Άρσεναλ και Λίβερπουλ, νίκησε εκτός έδρας και την Μάντσεστερ Σίτι (1-2) ανεβαίνοντας στην δεύτερη θέση! Για εκτό συνεχόμενο αήττητη η Λέστερ του Ρανιέρι!

Έπρεπε να φτάσουμε στην έκτη αγωνιστική της Premier για να βρει τον... μάστορά της η Μάντσεστερ Σίτι. Οι "πολίτες" δεν κατάφεραν να επικρατήσουν της Γουέστ Χαμ στο "Etihad" και υποχρεώθηκαν έτσι στην πρώτη τους ήττα στο πρωτάθλημα.

Τα "σφυριά" άνοιξαν το σκορ στο 6' με τον Μόουζες και έκαναν το 2-0 με τον Σακχό στο 31'. Η Σίτι μείωσε με τον Ντε Μπρούιν στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους, αλλά για ένα ολόκληρο ημίχρονο σπατάλησε πολλές ευκαιρίες και δεν κατάφερε να σώσει ούτε τον βαθμό.

Στα υπόλοιπα η Λέστερ του Κλαούντιο Ρανιέρι εξακολουθεί να διάγει τρελή πορεία, μένοντας αήττητη στην φετινή Premier. Η Στόουκ μπορεί να προηγήθηκε με 2-0, όμως οι "αλεπούδες" κατόρθωσαν να ισοφαρίσουν σε 2-2 στο δεύτερο ημίχρονο και να διατηρηθούν στην τρίτη θέση με 12 βαθμούς.

Με νίκες συνέχισαν οι Γουότφορντ, Μπόρνμουθ και Γουέστ Μπρόμιτς.

Τα αποτελέσματα της 6ης αγωνιστικής:

Σάββατο

Τσέλσι - Άρσεναλ 2-0 (53' Ζουμά, 91' Αζάρ)
Άστον Βίλα - Γουέστ Μπρομ 0-1 (39' Μπεραϊνό)
Μπόρνμουθ - Σάντερλαντ 2-0 (4' Γουίλσον, 9' Ρίτσι)
Νιούκαστλ - Γουότφορντ 1-2 (62' Γιάνμαατ / 10' και 28' Ιγκάλο)
Στόουκ - Λέστερ 2-2 (13' Μπόγιαν, 20' Γουόλτερς / 51' πέν. Μαχρέζ, 69' Βέρντι)
Σουόνσι - Έβερτον 0-0
Μάντσεστερ Σίτι - Γουέστ Χαμ 1-2 (45'+2 Ντε Μπράινε / 6' Μόουζες, 31' Ντιαφρά Σακό)