Facebook Pixel Σιγά μην έχανε (!) από τη Σίτι...
| 2015-12-30 00:55:00

Σιγά μην έχανε (!) από τη Σίτι...

Η Λέστερ άντεξε και κόντρα στην επίδοξη πρωταθλήτρια και οι "αλεπούδες" με το 0-0 παρέμειναν στην κορυφή της Premier League μαζί με την Άρσεναλ

Μπορεί η Σίτι να είχε τον έλεγχο στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα, να έχασε αρκετές ευκαιρίες, όμως και η Λέστερ, η οποία έδειχνε να θέλει περισσότερο να κρατήσει πίσω το μηδέν, έφτασε κοντά στο γκολ όπως με την ευκαιρία του Mαχρέζ στο 25΄ αλλά και του Βάρντι λίγο πριν το τέλος του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη η εικόνα του αγώνα δεν άλλαξε, αλλά οι φιλοξενούμενοι δεν μπορούσαν να βρουν λύση στο γκολ. Μάλιστα στο 63΄ σε μία ανατροπή του Αγκουέρο η Σίτι ζήτησε πέναλτι, με τον Αργεντινό να αφήνει στη συνέχεια τη θέση του στον Μπονί.

Έτσι γκολ δεν μπήκε μέχρι το τέλος, παρά την πίεση των παικτών του Πελεγκρίνι, με το 0-0 να βολεύει περισσότερο την Λέστερ και η μάχη στην κορυφή έχει ακόμα πολλά επεισόδια μέχρι το τέλος της.