Γουλβς – Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ: Χωρίς νικητή έληξε η αναμέτρηση της Γουλβς με τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, με την οποία ολοκληρώθηκε η δεύτερη αγωνιστική της Premier League, αφού οι δύο ομάδες έμειναν στο 1-1 και μοιράστηκαν βαθμούς και εντυπώσεις.

Οι «κόκκινοι διάβολοι» είχαν ξεκινήσει καλύτερα στο παιχνίδια και στο 27’ ευτύχησαν να ανοίξουν και το σκορ, όταν ο Μαρσιάλ έφυγε πολύ ωραία από την αντίπαλη άμυνα και με δυνατό σουτ εντός περιοχής άνοιξε το σκορ.

Η Γουλβς, όμως στο δεύτερο ημίχρονο ανέβασε ρυθμούς και ο Νέβες στο 55' με μία σουτάρα έγραψε το 1-1 κι έφερε το ματς στα ίσια. Ωστόσο, όλα έμοιαζαν να αλλάζουν πάλι ένα δεκάλεπτο αργότερα, όταν ο Πογκμπά πήρε πέναλτι, αλλά ο ίδιος στο 68' είδε τον Πατρίσιο να αποκρούει και να κρατά την ισοπαλία, που έμεινε μέχρι το φινάλε.