Facebook Pixel Περίπατος για Μαν. Γιουνάιτεντ, 4-1 τη Νιούκαστλ (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2019-12-26 21:30:00

Περίπατος με ανατροπή και "τεσσάρα" για Γιουνάιτεντ κόντρα στη Νιούκαστλ! (ΒΙΝΤΕΟ)

Επέστρεψε στις νίκες η ομάδα του Σόλσκιερ.

Με εμφατικό τρόπο επέστρεψε στα τρίποντα η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, που επικράτησε με 4-1 της Νιούκαστλ στο "Ολντ Τράφορντ".

Οι Κόκκινοι Διάβολοι τα... χρειάστηκαν για λίγο στο πρώτο ημίχρονο, αφού βρέθηκαν πίσω στο σκορ με γκολ του Λόνγκσταφ στο 17', όμως η απάντησή τους ήταν άμεση και επιβλητική.

Στο 24' ο Μαρσιάλ έφερε το ματς στα ίσια και στο 36' ο Γκρίνγουντ με φοβερό σουτ ανέτρεψε το σκορ κάνοντας το 2-1. Πριν το τέλος του πρώτου 45λεπτου η Γιουνάιτεντ σημείωσε και τρίτο γκολ με τον Ράσφορντ (41'), "κλειδώνοντας" ουσιαστικά τη νίκη.

Το τελικό 4-1 "έγραψε" ο και πάλι Μαρσιάλ στο 51ο λεπτό της αναμέτρησης.