Facebook Pixel Ένα "ταλιράκι" από τον Βενγκέρ στην Τσέλσι! (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2011-10-29 16:37:00

Ένα "ταλιράκι" από τον Βενγκέρ στην Τσέλσι! (ΒΙΝΤΕΟ)

Με πέντε γκολ φιλοδώρησε η Άρσεναλ του Βενγκέρ, που τόσα έχει ακούσει φέτος, την επίδοξη πρωταθλήτρια Τσέλσι μέσα στο "Στάμφορντ Μπριτζ" (3-5)! Χατ τρικ ο Φαν Πέρσι!

Οι δύο ομάδες παρέδωσαν μαθήματα επιθετικού ποδοσφαίρου σε ένα απίστευτα χορταστικό ντέρμπι με εντυπωσιακό θέαμα και πολλές συγκινήσεις.

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν πιο δυνατά και προηγήθηκαν δύο φορές στο πρώτο ημίχρονο. Μία με την κεφαλιά-ψαράκι του Λαμπάρντ (14') και μία με το παλικαρίσιο γκολ του Τέρι (45'), ενώ είχε προηγηθεί η ισοφάριση από τον Φαν Πέρσι (36').

Στο δεύτερο ημίχρονο, ωστόσο οι "κανονιέρηδες" βγήκαν πιο αποφασισμένοι και μέσα σε επτά λεπτά (49' και 56') "γύρισαν" το ματς από 2-1 και σε 2-3!

Οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν προσωρινά με γκολάρα του Μάτα (81'), ωστόσο ο Φαν Πέρσι είχε διαφορετική γνώμη και με δύο γκολ προς το τέλος του αγώνα (85' και 90') "καθάρισε" μόνος του την Τσέλσι πετυχαίνοντας ο ίδιος χατ τρικ.

szólj hozzá: Ch1-0Ar
szólj hozzá: Ch1-1Ar
szólj hozzá: Ch2-1Ar
szólj hozzá: Ch2-2Ar
szólj hozzá: C2-3A [Fb.com/1Goals]

szólj hozzá: Ch3-3Ar