Facebook Pixel Διπλό με απίστευτη ανατροπή μέσα σε έξι λεπτά για Άρσεναλ μέσα στη Λέστερ! (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2021-02-28 16:08:00

Φοβερή εμφάνιση μέσα στο "King Power Stadium" πραγματοποίησε η Άρσεναλ, που παρότι βρέθηκε να χάνει με 1-0, τελικά κατάφερε να επικρατήσει με 3-1 επί της Λέστερ.

Η αντίπαλος του Ολυμπιακού στους "16" του Europa League έμεινε πίσω στο σκορ μόλις στο 6' με γκολ του Τίλεμανς, όμως η συνέχεια της ανήκε ολοκληρωτικά.

Αρχικά, στο 39' ο Νταβίντ Λουίζ έφερε το ματς στα ίσια και στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους ο Λακαζέτ έκανε την ολική ανατροπή από την άσπρη βούλα. Το τελικό 1-3 για την Άρσεναλ διαμόρφωσε ο Πεπέ στο 52'.