Facebook Pixel Premier League: Μακάρι να μην τελείωνε ποτέ - Ματσάρα-ροντέο το Σίτι-Τσέλσι και 4-4 με πέναλτι στο 95’! (Highlights)
| 2023-11-12 20:42:00

Απίθανα πράγματα στο Λονδίνο, όπου διεξήχθη ένα από τα πιο τρελά ντέρμπι που έχουμε δει ποτέ!

Premier League: Στα... χαρτιά η Μάντσεστερ Σίτι ήταν το φαβορί, αλλά στο γήπεδο παρακολουθήσουμε ένα απίστευτο ντέρμπι με 8 γκολ και φινάλε θρίλερ!

Η Μάντσεστερ Σίτι βρέθηκε μία ανάσα από μία μεγάλη νίκη όταν ο Ρόδρι της έδωσε προβάδισμα με 4-3 στο 86', όμως λογάριαζε χωρίς τον Πάλμερ, ο οποίος την πλήγωσε στο 90+5' διαμορφώνοντας το τελικό 4-4 από το σημείο του πέναλτι.

Η ομάδα του Πεπ Γκουαρντιόλα προηγήθηκε με το πέναλτι του Χάαλαντ στο 25ο λεπτό, αλλά στη συνέχεια οι «μπλε» αντέδρασαν και κατάφεραν να το «γυρίσουν» σε 2-1 με τα γκολ των Τιάγκο Σίλβα (29') και Στέρλινγκ (37'), για να κάνει το 2-2 ο Ακάνζι με κεφαλιά στις καθυστερήσεις του Α' μέρους.

Στην επανάληψη ο Χάαλαντ έβαλε ξανά στην πρωτοπορία τους πρωταθλητές (47'), αλλά ο Τζάκσον νίκησε την άμυνα των «πολιτών» (67') και ισοφάρισε. Η Σίτι αντέδρασε ξανά και έκανε το 4-3 με τον Ρόδρι στο 86ο λεπτό και ενώ όλα έδειχναν πως θα έφευγε με τους τρεις βαθμούς, η Τσέλσι κέρδισε πέναλτι με τον Μπρόγια στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων και ο Πάλμερ ευστόχησε κόντρα στην παλιά του ομάδα, γράφοντας το τελικό 4-4.

Νωρίτερα, η Λίβερπουλ έστειλε σαφές μήνυμα πως είναι σε θέση να διεκδικήσει φέτος το πρωτάθλημα, νικώντας εύκολα με 3-0 στο «Ανφιλντ» την πάντα επικίνδυνη Μπρέντφορντ.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ: Τρομερός Τσιμίκας κόντρα στη Μπρέντφορντ - Έφτιαξε τα δύο γκολ της Λίβερπουλ (ΒΙΝΤΕΟ)

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 12ης αγωνιστικής και η βαθμολογία στην Premier League έχουν ως εξής:

Γουλβς-Τότεναμ                2-1