Μετά από ενάμιση μήνα... ξηρασίας, επιτέλους η Φούλαμ πανηγύρισε νίκη στην Πρέμιερ Λιγκ. Η ομάδα του άλλοτε κόουτς του Ολυμπιακού, Μάρκο Σίλβα, επικράτησε 3-2 επί της Γουλβς με χρυσό γκολ του Γουίλιαν στις καθυστερήσεις. Οι γηπεδούχοι είχαν να πάρουν τρίποντο από τις 7 Οκτωβρίου και τα κατάφεραν σε ένα ματς όπου τα πέναλτι έπεφταν... βροχή!

Η Φούλαμ προηγήθηκε με τον Ιβόμπι στο 7’, αλλά η Γουλβς ισοφάρισε με τον Κούνια μόλις στο 22’ για να ακολουθήσουν τα τρία εύστοχα πέναλτι στο δεύτερο ημίχρονο. Όπως προαναφέραμε, ο απόλυτος πρωταγωνιστής της αναμέτρησης ήταν ο πολύπειρος Βραζιλιάνος επιθετικός Γουίλιαν, ο οποίος με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 90+4'  διαμόρφωσε το τελικό 3-2. Ο ίδιος παίκτης είχε γράψει πάλι με πέναλτι το 2-1 για τη Φούλαμ όμως οι φιλοξενούμενοι έκαναν το 2-2 με τον Χουάνγκ να μη λαθεύει από τα 11 βήματα.