Facebook Pixel Δάγκωμα υποβιβασμού...
| 2012-04-07 22:21:00

Δάγκωμα υποβιβασμού...

...έκανε η Στόουκ στην Γουλβς, η οποία αν και προηγήθηκε στο «Μπριτάνια» έφυγε με κατεβασμένο το κεφάλι και ήττα-πλήγμα (2-1) στις ελπίδες της για παραμονή.

Το λάθος του Μπέγκοβιτς στο 26' έδωσε στον Κάιτλι τη δυνατότητα να ανοίξει το σκορ και την Γουλβς να πιστέψει ότι μπορεί να πάρει μία πολύτιμη νίκη. Το προβάδισμα κράτησε μόλις έντεκα λεπτά καθώς στο 37' ο Ρόμπερτ Χουτ με κοντινό σουτ νίκησε τον Αλ Χάμπσι για το 1-1 το οποίο ήταν το σκορ του ημιχρόνου.

Στο 61' ήρθε η ταφόπλακα στα όνειρα της Γουλβς για νίκη και αντεπίθεση παραμονής, καθώς ο Κράουτς με ψηλοκρεμαστή κεφαλιά έγραψε το τελικό 2-1 για τον Στόουκ. Η ομάδα του Τέρι Κόνορ βρίσκεται στην τελευταία θέση της Premier League, έξι πόντους από τη σωτηρία και ενώ έχει πλέον να δώσει έξι αγώνες.

Πηγή: gazzetta.gr