Facebook Pixel Παίρνει μπρος η Ρόμα
| 2011-10-01 21:04:00

Παίρνει μπρος η Ρόμα

Τη δεύτερη συνεχόμενη νίκη πέτυχε η Ρόμα και έπιασε κορυφή, καθώς επικράτησε άνετα με 3-1 της Αταλάντα

Απόλυτη κυρίαρχος η Ρόμα στο πρώτο μέρος, με την Αταλάντα να περιορίζεται σε ρόλο κομπάρσου. Οι φιλοξενούμενοι απείλησαν στο 9' με ένα σουτ του Μοράλεζ και στη συνέχεια ανέλαβε δράση η Ρόμα. Οι «τζιαλορόσι» άνοιξαν το σκορ στο 20ο λεπτό με τον Κρικιτς, μετά από σέντρα του Ντε Ρόσι, ενώ στο 31' ο Οσβάλντο έκανε το 2-0.

Η Αταλάντα μείωσε άμεσα στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 48ο λεπτό με σκόρερ τον Ντένις. Στη συνέχεια ο ρυθμός του αγώνα δεν ήταν καλός, ωστόσο η Ρόμα έκανε το τελικό 3-1 με τον Σιμπλίσιο στο 84ο λεπτό.