Facebook Pixel Sportdog.gr | Η ανατροπή της χρονιάς από Ουντινέζε - Χάλασε τη φιέστα της Γιουβέντους (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2020-07-23 22:54:00

Για ένα ημίχρονο η Γιουβέντους κρατούσε αυτό που ήθελε (προβάδισμα 1-0) στο «Φρίουλι» κόντρα στην Ουντινέζε κι ετοιμαζόταν να πανηγυρίσει (και μαθηματικά) το 9ο συνεχόμενο σκουντέτο της.

Τα παιχνίδια ωστόσο, διαρκούν δύο ημίχρονα και η ομάδα του Ούντινε φρόντισε να «χαλάσει» τη γιορτή της «Μεγάλης Κυρίας», με μία εντυπωσιακή ανατροπή στο δεύτερο 45λεπτο. Ο Νεστορόφσκι με κεφαλιά στο 52' και ο Φοφανά στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων, έφεραν τα... πάνω κάτω στο ματς και το γκολ του Ντε Λιχτ από το 42', δεν αποδείχθηκε εντέλει αρκετό για τη «Γιούβε».

Η Γιουβέντους, ούσα στο +6 από τη δεύτερη Αταλάντα, τρεις αγωνιστικές πριν από το φινάλε της Serie A, θα χρειαστεί πλέον έναν βαθμό στον αγώνα της Κυριακής (26/07) με τη Σαμπντόρια, για να «σφραγίσει» (και) τον εφετινό τίτλο στην Ιταλία.