Facebook Pixel Μίλαν - Λάτσιο: Απόλυτη Μίλαν νίκησε εύκολα τη Λάτσιο στην επιστροφή του Ζλάταν! (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2021-09-12 21:50:00

Απόλυτη Μίλαν νίκησε εύκολα τη Λάτσιο στην επιστροφή του Ζλάταν! (ΒΙΝΤΕΟ)

Η Μίλαν σημείωσε την τρίτη συνεχή νίκη της στη Serie A σε ισάριθμους αγώνες, αφού επικράτησε 2-0 της Λάτσιο στο Σαν Σίρο, χάρη σε τέρματα του Λεάο στο 45΄ και του Ιμπραϊμοβιτς στο 67΄, στην επιστροφή του Σουηδού επιθετικού στη δράση τέσσερις μήνες μετά τον τραυματισμό του στο γόνατο.

Μίλαν - Λάτσιο: Στο 6ο λεπτό των καθυστερήσεων του Α΄ ημιχρόνου ο Κεσιέ έχασε πέναλτι για τη Μϊλαν. Και τα δύο τέρματα των Μιλανέζων επιτεύχθηκαν χάρη σε σωστές μεταβιβάσεις του Ρέμπιτς προς τους δύο σκόρερ.

Στο μεταξύ, η Τζένοα έφθασε στην πρώτη της φετινή νίκη μ' εντυπωσιακό -μάλιστα- τρόπο, καθώς κατάφερε στη Σαρδηνία, στην έδρα της Κάλιαρι, να γυρίσει το ματς από το 2-0 στο τελικό 2-3, και να ξεφύγει από την τελευταία θέση της βαθμολογίας.

Από εκεί και πέρα η Τορίνο νίκησε εύκολα τη «νεοφώτιστη» Σαλερνιτάνα με 4-0, ενώ η Ουντινέζε πήρε τη νίκη στην έδρα της Σπέτσια με 1-0.