Facebook Pixel Serie A: Με φόρα η Ίντερ - Διέλυσε τη Φιορεντίνα με γκολάρες και έκανε το 3/3 (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2023-09-03 21:46:00

Με φόρα η Ίντερ - Διέλυσε τη Φιορεντίνα με γκολάρες και έκανε το 3/3 (ΒΙΝΤΕΟ)

Δυναμικά έχουν στη σεζόν οι Νερατζούρι, κάτι που επιβεβαίωσαν με εμφατική νίκη (4-0) επί της Φιορεντίνα.

Η Ιντερ έκανε με χαρακτηριστική άνεση το «3 στα 3» στη Serie A, επικρατώντας 4-0 της -αήττητης μέχρι σήμερα- Φιορεντίνα στο «Τζουζέπε Μεάτσα».

Η ομάδα του Σιμόνε Ιντζάγκι ήταν εμφανώς ανώτερη και δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στους «βιόλα».

Ο Τιράμ άνοιξε το σκορ στο 23΄ και οι γηπεδούχοι «καθάρισαν» το ματς στις αρχές του β΄ ημιχρόνου, με τους Λαουτάρο Μαρτίνες (53΄) και Τσαλχάνογλου με πέναλτι (58΄), ενώ ο Αργεντινός πέτυχε και δεύτερο γκολ στο 73΄ (πέμπτο συνολικά φέτος, σε μόλις τρία ματς), διαμορφώνοντας το τελικό 4-0.

Στο μεταξύ, η Τορίνο κατάφερε να πανηγυρίσει την πρώτη φετινή νίκη της, καθώς με γκολ του Ράντονιτς στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων επικράτησε 1-0 της Τζένοα.