Facebook Pixel Ίντερ - Μπολόνια: Γκέλα ολκής για την Ίντερ, 2-2 από 2-0 με Μπολόνια! (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2023-10-07 18:42:00

Γκέλα ολκής για την Ίντερ, 2-2 από 2-0 με Μπολόνια! (ΒΙΝΤΕΟ)

"Στραβοπάτημα" για τους Νερατζούρι μέσα στο "Μεάτσα".

Η Ίντερ δεν μπόρεσε να νικήσει στο Μιλάνο την Μπολόνια (2-2), μολονότι προηγήθηκε με 2-0 και πίστεψε πως είχε στο ...τσεπάκι της τους τρεις βαθμούς, στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής της Serie A.

Η ομάδα του Σιμόνε Ιντζάγκι ξεκίνησε δυνατά και πολύ γρήγορα βρέθηκε μπροστά στο σκορ με τον Ατσέρμπι (11').  Δύο λεπτά αργότερα ο Μαρτίνες έκανε το 2-0 και όλοι πίστεψαν πως οι Νερατζούρι θα είχαν ένα εύκολο απόγευμα, αλλά διαψεύστηκαν.

Η Μπολόνια κατάφερε να μειώσει με πέναλτι του Ορσολίνι (19') και στο 52ο λεπτό ο Ζίρκζε έστειλε την μπάλα στα δίχτυα με έξυπνο σουτ έξω από την περιοχή.