Facebook Pixel Serie A: Ματσάρα! Ο Ζιρού έκανε "όργια" αλλά η Νάπολι το έσωσε με 2 γκολάρες - Τεράστια ευκαιρία για ανατροπή στο 95’ (Vid)
| 2023-10-29 23:44:00

Εντυπωσιακό παιχνίδι έγινε στο "Ντιέγκο Μαραντόνα", όπου Νάπολι και Μίλαν αναδείχθηκαν ισόπαλες 2-2!

Serie Α: Καταπληκτικό ματς έγινε στο «Ντιέγκο Μαραντόνα» όπου Νάπολι και Μίλαν αναδείχθηκαν ισόπαλες 2-2 για τη 10η αγωνιστική της Serie A.

Ο «γερόλυκος» Ολιβιέ Ζιρού, στα 37 του χρόνια, σκόραρε δις για τους «ροσονέρι» στο α΄ ημίχρονο, όμως οι πρωταθλητές επέστρεψαν στο ματς με τον Πολιτάνο στο 50΄ και ισοφάρισαν με φάουλ-κεραυνό του Ρασπαντόρι στο 63΄. Η Νάπολι ολοκλήρωσε το ματς με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Νατάν, ωστόσο στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων είχε μεγάλη ευκαιρία για να πάρει τη νίκη, με τον Κβαρατσχέλια να σουτάρει και τον Μενιάν να κάνει σπουδαία απόκρουση.

Έτσι, κερδισμένη της αγωνιστικής αναδέιχθηκε η Ιντερ, που επικράτησε 1-0 της Ρόμα στο «Τζουζέπε Μεάτσα» και παραμένει στην κορυφή. Ο Μάρκους Τιράμ έβαλε την... υπογραφή του, σκοράροντας στο 81ο λεπτό και χαρίζοντας τη μεγάλη νίκη στην Ίντερ επί της φορμαρισμένης Ρόμα.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα, οι σκόρερ της 10ης αγωνιστικής και η βαθμολογία στη Serie A:

Τζένοα-Σαλερνιτάνα    1-0