Facebook Pixel Serie A: Σούπερ δίπλό για Ίντερ - Πέρασε από Αταλάντα και... έστειλε μήνυμα τίτλου - Γκολάρα Λαουτάρο! (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2023-11-04 21:31:00

Πέρασαν από μία πολύ δύσκολη έδρα και παραμένουν πρώτοι οι Νερατζούρι!

Serie A: Σημαντική εκτός έδρας νίκη σημείωσε η Ίντερ που επικράτησε 2-1 της Αταλάντα στο «Gewiss Stadium» του Μπέργκαμο για την 11η αγωνιστική της Serie A κι ανεξάρτητα από τι θα κάνουν στη συνέχεια του προγράμματος οι διώκτες της, η ομάδα του Σιμόνε Ιντσάγκι θα παραμείνει μόνη στο «ρετιρέ» της βαθμολογίας.

Οι «νερατζούρι» προηγήθηκαν με 2-0 χάρη στα τέρματα των Τσαλχάνογλου (40΄ πεν.) και Λαουτάρο Μαρτίνες (57΄). Το μόνο που κατάφεραν οι γηπεδούχοι, που ολοκλήρωσαν με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Τολόι στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων, ήταν να μειώσουν με τον Σκαμάκα στο 61΄.