Facebook Pixel Serie A: Τεράστιο διπλό... ανάσα η Νάπολι στο Μπέργκαμο - Τραυματισμός-σοκ για Ολιβέρα (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2023-11-25 21:20:00

Μεγάλη νίκη για τους Παρτενοπέι με 2-1 στη δύσκολη έδρα της Αταλάντα.

Η Νάπολι έπαιξε ως πραγματική πρωταθλήτρια στο Μπέργκαμο και πήρε σπουδαία νίκη επί της Αταλάντα με 2-1, στο πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής της Serie A.

Οι πρωταθλητές μπήκαν δυναμικά, πίεσαν την αντίπαλη άμυνα και στο 36' γκολ του Ραχμάνι ακυρώθηκε από το VAR, για να έρθει ο Κβίτσα Κβαρατσχέλια στο 44ο λεπτό για ν' ανοίξει το σκορ.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι ανέλαβαν τον έλεγχο της μεσαίας γραμμής, δημιούργησαν ευκαιρίες και στο 53' ο Λουκμάν ισοφάρισε το σκορ. Στο τελευταίο δεκάλεπτο, όμως, οι «παρτενοπέι» έγιναν πιο επιθετικοί και κατάφεραν με τον Ελμάς να κάνουν το 2-1 στο 79ο λεπτό.