Facebook Pixel Τα... χρειάστηκε η Γιουβέντους, αλλά "λυτρώθηκε" με Ρουγκάνι στο 95'!
| 2024-02-25 15:54:00

Τα... χρειάστηκε η Γιουβέντους, αλλά "λυτρώθηκε" με Ρουγκάνι στο 95'! (ΒΙΝΤΕΟ)

Δραματικό φινάλε στο Τορίνο και νίκη με 3-2 για τη Γιουβέντους κόντρα στη Φροζινόνε.

Η Γιουβέντους ήταν άστοχη, αλλά τελικά κατάφερε στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων να νικήσει πολύ δύσκολα στο γήπεδο της τη μαχητική Φροζινόνε, με 3-2, στο πλαίσιο της 26ης αγωνιστικής της Serie A, και να παραμείνει ζωντανή στη μάχη για τη διεκδίκηση του φετινού τίτλου στην Ιταλία.

Ο Ντούσαν Βλάχοβιτς άνοιξε το σκορ μόλις στο 3ο λεπτό, αλλά η Φροζινόνε ισοφάρισε γρήγορα με τον Κεντίρα (14') και στο 27ο λεπτό έκανε την ανατροπή, προηγούμενη αυτή με το γκολ του Μπρεσιάνι. Στη συνέχεια η «κυρία» πίεσε ασφυκτικά την αντίπαλη περιοχή και ο Σέρβος διεθνής φορ ισοφάρισε το σκορ πέντε λεπτά αργότερα.

Η επανάληψη ήταν επιθετικός μονόλογος για την ομάδα του Τορίνο, έχασε σημαντικές ευκαιρίες, αλλά τελικά κατάφερε στο 95' να βρει για τρίτη φορά το δρόμο προς τα δίχτυα με τον Ρουγκάνι, συντηρώντας τις όποιες ελπίδες της για τη διεκδίκηση τίτλου, με την Ιντερ όμως να παραμένει το αδιαφιλονίκητο φαβορί για την κατάκτηση του σκουντέτο.