Facebook Pixel "Κόλλησε" και με Τζένοα η Γιουβέντους - Τρίτο σερί ματς χωρίς νίκη
| 2024-03-17 15:58:00

"Κόλλησε" και με Τζένοα η Γιουβέντους - Τρίτο σερί ματς χωρίς νίκη (ΒΙΝΤΕΟ)

H Γιουβέντους απογοήτευσε ξανά, δεν τα κατάφερε ούτε απέναντι στην Τζένοα (0-0), με τους φιλάθλους στην «Allianz Arena» να αποδοκιμάζουν την ομάδα του Μασιμιλιάνο Αλέγκρι.

Η «Γηραιά Κυρία», που έχει μαζέψει μόλις επτά βαθμούς στα τελευταία οκτώ παιχνίδια, νικώντας μόνο σε ένα από αυτά, είχε δοκάρια στο 67ο με τον Σάμουελ Ίλιινγκ και στο 90ο λεπτό με τον Κέαν, ενώ τρία λεπτά αργότερα αποβλήθηκε για διαμαρτυρία (πρώτα κίτρινη και στη συνέχεια κόκκινη) ο Ντούσαν Βλάχοβιτς.

Το πρώτο ημίχρονο δεν είχε ρυθμό ευκαιρίες για τους «Μπιανκονέρι», το δεύτερο ημίχρονο ήταν καλύτερο, αλλά οι «Ροσομπλού» παρέμειναν προσεκτικοί και σταμάτησαν τους παίκτες του Αλέγκρι.