Facebook Pixel Ξέσπασε η Ρόμα
| 2012-04-01 15:38:00

Ξέσπασε η Ρόμα

Στη Νοβάρα ξέσπασε η Ρόμα με τους «τζιαλορόσι» να επικρατούν εύκολα με 5-2 και να μπαίνουν ξανά γερά στην διεκδίκηση μίας θέσης στην Ευρώπη.

Και όμως τα πράγματα ξεκίνησαν ιδανικά για τους φιλοξενούμενους. Ο Καράτσιολο στο 17ο λεπτό έβαλε μπροστά τους φιλοξενούμενους, αλλά η απάντηση των Ρωμαίων ήταν άμεση.  Αρχικά στο 25' ο Μαρκίνιο με κεφαλιά έφερε το παιχνίδι στα ίσια, για να έρθει ο Οσβάλντο εννιά λεπτά μετά να δώσει προβάδισμα στην ομάδα του.

Στην επανάληψη η Ρόμα συνέχισε στους ίδιους ρυθμούς και ο Σιμπλίσιο στο 56' ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-1 με τον Μπόγιαν να κάνει το 4-1 και να δίνει διαστάσεις θριάμβου στη νίκη της ομάδας του. Η Νοβάρα μείωσε με τον Μοριμότο στο 78', αλλά ο Λαμέλα στις καθυστερήσεις διαμόρφωσε το τελικό 5-2.

Πηγή: gazzetta.gr