Facebook Pixel Super League 2: Σοκ για τον Παναθηναϊκό Β’ - Νίκη με ανατροπή για την Καλαμάτα (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2022-02-20 17:17:00

Σοκ για τον Παναθηναϊκό Β’ - Νίκη με ανατροπή για την Καλαμάτα (ΒΙΝΤΕΟ)

Η Καλάματα κατάφερε να γυρίσει... τούμπα τον αγώνα με την δεύτερη ομάδα των Πράσινων και να πάρει τη νίκη με 2-1, αποτέλεσμα που την φέρνει στο -4 από την πρώτη θέση με δύο αγώνες λιγότερους.

Super League 2: Τεράστιο αποτέλεσμα για την Καλαμάτα που κέρδισε με ανατροπή τον Παναθηναϊκό Β' με 2-1 και πλέον βρίσκεται μόλις στο -4 από τον Λεβαδειακό που είναι πρώτος, έχοντας μάλιστα και δύο αγώνες λιγότερους.

Στην αναμέτρηση οι Πράσινοι άνοιξαν το σκορ στο 23' με τον Τσιριγώτη, όμως ο Τάτος αρχικά στο 38' έφερε τον αγώνα στα ίσα, ενώ τρία λεπτά μετά ο Λουκίνας έδωσε το προβάδισμα στην Μαύρη Θύελλα πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος τα πράγματα δεν άλλαξαν κάτι που έφερε την Καλαμάτα στην δεύτερη θέση της Super League 2, που έχει στα χέρια της την ευκαιρία να ανέβει και στην κορυφή.