Facebook Pixel Στο +5 με το... καλημέρα ο Λεβαδειακός - Έκανε... πλάκα με Χανιά ο Ιωνικός
| 2024-03-24 18:39:00

Στο +5 με το... καλημέρα ο Λεβαδειακός - Έκανε... πλάκα με Χανιά ο Ιωνικός και "βλέπει" άνοδο (ΒΙΝΤΕΟ)

Ο Λεβαδειακός ξεκίνησε με εκτός έδρας νίκη επί του Μακεδονικού στη διαδικασία των πλέι οφ του Α΄ ομίλου στη Super League 2, επικρατώντας με 3-1 και πλησιάζοντας ακόμα περισσότερο στην άνοδο.

Superleague 2: Ο Λεβαδειακός ξεκίνησε με εκτός έδρας νίκη επί του Μακεδονικού στη διαδικασία των πλέι οφ του Α΄ ομίλου στη Super League 2, επικρατώντας με 3-1 και πλησιάζοντας ακόμα περισσότερο στην άνοδο, μετά την ισοπαλία της ΑΕΛ στον Βόλο με τη Νίκη.

Ο Τσάπρας έβαλε μπροστά τους Βοιωτούς στο 5ο λεπτό, ο Σιμόνι ισοφάρισε στο 46΄ αλλά τα γκολ του Ρομό στο 58΄ και Κουάδρα στο 64΄ έστεψαν νικήτρια την ομάδα του Σωκράτη Οφρυδόπουλου.

Στον Βόλο, όλα έγιναν στο πρώτο ημίχρονο. Η Λάρισα προηγήθηκε με τον Πεντρόζο στον 17΄ και ο Γαβριηλίδης διαμόρφωσε το τελικό σκορ στο 28ο λεπτό. Στις αναμετρήσεις των πλέι άουτ, η Κοζάνη επικράτησε της Αναγέννησης Καρδίτσας 1-0 με ένα φάουλ του Γιάκου στο 87΄, ενώ Αιολικός και Ηρακλής αναδείχθηκαν ισόπαλοι 1-1 (29΄ Ενομό - 14΄ Κούστα).

* Η αναμέτρηση Καμπανιακός - ΠΑΟΚ Β΄ της 1ης αγωνιστικής των PLAY OUT αναβάλλεται λόγω συμμετοχής ποδοσφαιριστών της ΠΑΕ ΠΑΟΚ Β΄ σε αγώνες ελληνικών Εθνικών ομάδων (Άρθρο 22 παρ. β ΚΑΠ) και θα ορισθεί με νεότερο έγγραφο της διοργανώτριας.

Β' Όμιλος της Superleague 2

Με θρίαμβο ξεκίνησε ο Ιωνικός στα πλέι οφ της Super League 2 (Β΄ όμιλος). Καταιγιστικοί οι Νικαιώτες, συνέτριψαν τα Χανιά με 5-1 και μπήκαν στο «κόλπο» της ανόδου καθώς απέχουν πια τρεις βαθμούς από την πρωτοπόρο Athens Kallithea, που παίζει αύριο στην Ηλιούπολη.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με 3-0 στο ημίχρονο (7΄ Σαλαζάρ, 11΄ Σόουζα, 43΄ Οικονομίδης), έφτασαν στο 4-0 με τον Ντάουντα στο 52΄, μείωσε ο Νίλι στο 56΄ και ο Οικονομίδης διαμόρφωσε το τελικό σκορ στο 83ο λεπτό.

Στα πλέι άουτ και στο μοναδικό παιχνίδι που διεξήχθη, ο Γιούχτας έφυγε νικητής με 1-0 από την Πάτρα απέναντι στην Παναχαϊκή με το τέρμα του Μπρους στο 30΄.

*Οι αγώνες ΑΙΓΑΛΕΩ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ Β’ & ΔΙΑΓΟΡΑΣ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Β΄ της 1ης αγωνιστικής PLAY OUT αναβάλλονται λόγω συμμετοχής ποδοσφαιριστών της ΠΑΕ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ Β’ και ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Β’ σε αγώνες Ελληνικών Εθνικών ομάδων (Άρθρο 22 παρ.β ΚΑΠ ) και θα ορισθούν με νεότερο έγγραφο της διοργανώτριας.