Facebook Pixel Απόλλων Σμύρνης - Παναθηναϊκός: Πράσινο προβάδισμα στην Ριζούπολη - Δύο εύστοχα πέναλτι για το Τριφύλλι πριν το 20λεπτο (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2022-02-16 18:59:00

Πράσινο προβάδισμα στην Ριζούπολη - Δύο πέναλτι για το Τριφύλλι πριν το 20λεπτο (ΒΙΝΤΕΟ)

Σημαντικό προβάδισμα για Τριφύλλι καθώς πριν καν συμπληρωθούν τα πρώτα 20 λεπτά του αγώνα Παλάσιος και Αϊτόρ ευστόχησαν σε δύο πέναλτι κάνοντας το σκορ 0-2.

Απόλλων Σμύρνης - Παναθηναϊκός: Εύκολο φαίνεται πως είναι το απόγευμα των Πράσινων στη Ριζούπολη, καθώς πριν καν συμπληρωθούν τα 20 λεπτά του αγώνα στην Ριζούπολη προηγούνται με 0-2 με δύο εύστοχες εκτελέσεις πέναλτι.

Πιο συγκεκριμένα το Τριφύλλι στο 11' όταν μετά από σέντρα του Χουάνκαρ ο αμυντικός του Απόλλωνα θα βρει στο κεφάλι τον Αϊτόρ, με τον Παλάσιος που θα αναλάβει την εκτέλεση να κάνει το 0-1. Πέντε λεπτά μετά ο Κάστρο θα ανατρέψει τον Ιωαννίδη και τον Αϊτόρ να ευστοχεί και να κάνει το 0-2.