Βόλος - Ολυμπιακός: Οι γηπεδούχοι κατόρθωσαν να πετύχουν γρήγορο γκολ και να κερδίσουν ταυτόχρονα την αποβολή του Παναγιώτη Ρέτσου. Ο Μωραΐτης αστόχησε από το σημείο του πέναλτι, αλλά άνοιξε το σκορ με το ριμπάουντ του.

Οι ερυθρόλευκοι πέτυχαν το στόχο τους και ισοφάρισαν πριν το φινάλε του πρώτου μέρους. Στο 39o λεπτό ο Φορτούνης εκτέλεσε φάουλ από καλό σημείο, ο Μπιανκόν διεκδίκησε την κεφαλιά, ο Κότνικ τον βρήκε με τις γροθιές του και παρότι ο Παπαπέτρου συνέχισε τον αγώνα τελικά αναθεώρησε. Ο VAR με καθυστέρηση τον κάλεσε για έλεγχο της φάσης και ο Έλληνας ρέφερι έδωσε την παράβαση. Ο Κααμπί ανέλαβε την εκτέλεση, δε λάθεψε και σημείωσε το 1-1.

Στο κλείσιμο του ημιχρόνου, ο Μύγας έκανε φάουλ στον Φορτούνη και πήρε δεύτερη κίτρινη κάρτα.