Facebook Pixel Λαμία - Ολυμπιακός: Τριάρα στο ημίχρονο (0-3) με Γιόβετιτς, Ελ Κααμπί
| 2024-04-07 17:55:00

"Καθαρίζει" για Ολυμπιακό ο Γιόβετιτς με γκολάρα, κερδισμένο πέναλτι και ασίστ - Δύο γκολ ο Ελ Κααμπί (Vid)

Με σφραγίδα του Μαυροβούνιου και του Μαροκινού επιθετικοί, οι Ερυθρόλευκοι πήραν προβάδισμα με 3-0 από το πρώτο ημίχρονο κόντρα στη Λαμία.

Ο Ολυμπιακός άνοιξε το σκορ κόντρα στη Λαμία με εξαιρετικό τελείωμα του Στέφαν Γιόβετιτς στο 22'. Ο Μαυροβούνιος κέρδισε πέναλτι από τον Σωτήρη Τσιλούλη, το οποίο αξιοποίησε ο Αγιούμπ Ελ Κααμπί για το 2-0 στο 26', ενώ στο 45+1 έβγαλε την ασίστ για το δεύτερο γκολ του Ελ Κααμπί, που έκανε το σκορ 3-0.