Facebook Pixel Στέφανος Τσιτσιπάς: Σαρωτικός ο Τσιτσιπάς - "Σίφουνας" στα προημιτελικά και ονειρεύεται κούπα! (ΒΙΝΤΕΟ)
Άλλα Σπορ
| 2021-06-06 18:03:00

Ο Έλληνας τενίστας έπιασε σπουδαία απόδοση και επιβλήθηκε με 3-0 σετ του Ισπανού Καρένιο Μπούστα και πήρε για τρίτη σερί χρονιά το εισιτήριο για τα προημιτελικά του Ρολάν Γκαρός.

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς απέκλεισε από τη συνέχεια του Ρολάν Γκαρός τον Πάμπλο Καρένιο Μπούστα και πέρασε στους "8" του φημισμένου τουρνουά.

Ο Έλληνας σούπερ σταρ δεν αντιμετώπισε ιδιαίτερα προβλήματα κόντρα στον Ισπανό αντίπαλό του και τον νίκησε με 3-0 σετ (6-3, 6-2, 7-5), μετά από 2 ώρες και 7 λεπτά αγώνα.

Ο Τσιτσιπάς περιμένει το αποτέλεσμα της αναμέτρησης μεταξύ του Νταμίλ Μεντβέντεφ και τον Κριστιάν Γκαρίν για να μάθει τον αντίπαλό του στα προημιτελικά.