Facebook Pixel Μπαρτσελόνα - Άλμπα Βερολίνου: "Κλείδωσε" το πλεονέκτημα έδρας η Μπαρτσελόνα - Ζορίστηκε αλλά τελικά νίκησε και την Άλμπα (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2023-03-30 23:27:00

Η Μπαρτσελόνα... ίδρωσε απέναντι στην Άλμπα Βερολίνου και τα βρήκε δύσκολα για σχεδόν 30', όμως «πάτησε γκάζι» στο φινάλε, «καθάρισε» το ματς (72-56) και εξασφάλισε και μαθηματικά το πλεονέκτημα έδρας στα πλέι οφ.

Μπαρτσελόνα - Άλμπα Βερολίνου: Η άμυνα του δευτέρου ημιχρόνου, με αποκορύφωμα την τρίτη περίοδο όταν περιόρισε την Άλμπα Βερολίνου στους 7 πόντους, ήταν αρκετό για την Μπαρτσελόνα, προκειμένου να κάμψει την αντίσταση της γερμανικής ομάδας με 72-56 στη Βαρκελώνη, για την 32η αγωνιστική της Euroleague.

Με την αποψινή νίκη οι «μπλαουγκράνα» βελτίωσαν το ρεκόρ τους σε 22-10 και εξασφάλισαν και μαθηματικά το πλεονέκτημα της έδρας στα πλέι οφ της Euroleague. Στον αντίποδα, η Άλμπα υπέστη την 23η ήττα της.

Με διψήφιο αριθμό πόντων τελείωσαν τον αγώνα οι Σερτάτς Σανλί (12π.), Νίκολα Μίροτιτς (11π.) και Νίκολα Κάλινιτς, σε μία βραδιά που η Μπαρτσελόνα τα είχε με την αστοχία της από τα 6,75 (4/15 τρίποντα).

Τα δεκάλεπτα: 19-21, 34-35, 50-42, 72-56