Facebook Pixel Κεφαλόσφαιρο!
| 2013-08-01 23:53:00

Κεφαλόσφαιρο!

Σε ποιο ματς στο Europa παίχτηκε… κεφαλόσφαιρο; Περισσότερο πάλευαν με το κεφάλι οι παίκτες για να βρούνε στόχο, παρά με τα πόδια.

Μιλάμε φυσικά για τον αγώνα του Αστέρα Τρίπολης με την Ραπίντ. Κάποια στιγμή στο β’ μέρος μετρήσαμε έξι ευκαιρίες μέσα σε περίπου ένα 20λεπτο. Κι όλες αυτές οι φάσεις που έκανε ο Αστέρας για να σκοράρει ήταν με κεφαλιές! Μα όλες!

Ειδικά στις στημένες φάσεις ο Αστέρας ήταν πολύ απειλητικός από το α’ ημίχρονο κιόλας. Στο β’ μέρος, όμως, ανέβηκε ακόμα περισσότερο. Είτε από φάουλ, είτε από κόρνερ, αλλά ακόμα κι από σέντρες κυνηγούσε το 2-1.

Κι όλες οι φάσεις κατέληγαν σε κεφάλια παικτών του Αστέρα, που πάντως δεν έβρισκαν τον στόχο.