Facebook Pixel Κέρασε... τσιπουράκι τη Λαμία ο Τύρναβος! (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2015-03-13 23:24:00

Κέρασε... τσιπουράκι τη Λαμία ο Τύρναβος! (ΒΙΝΤΕΟ)

H Λαμία δεν εκμεταλλεύτηκε την ισοπαλία του Ηρακλή στη Ζάκυνθο (1-1), καθώς υπέστη ήττα με 2-1 από τη θεσσαλική ομάδα στο "Αλκαζάρ", μένοντας πλέον στο -11 από την κορυφή

Ο Τύρναβος μπήκε πολύ δυνατά στην αναμέτρηση και κατάφερε να προηγηθεί μόλις στο 4ο λεπτό με προβολή του Δημήτρη Γκούρτσα. Οι παίκτες της Λαμίας ανέβασαν ρυθμό και έφτασαν στην ισοφάριση 12 λεπτά αργότερα, με σκόρερ τον Νεόφυτο, ο οποίος νίκησε τον Έρντιν Πρίφτη σε τετ α τετ.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι πίεσαν για το δεύτερο γκολ και το πέτυχαν στο 63' όταν ο Μιλουτίνοβιτς έβγαλε τον Ποκόνγκ απέναντι στον Μπλάζιτς και ο Καμερουνέζος έστειλε την μπάλα στα δίχτυα με όμορφο πλασέ. Η Λαμία είχε σωρεία χαμένων ευκαιριών στη συνέχεια, αλλά δεν κατάφερε να νικήσει για δεύτερη φορά τον Πρίφτη, ο οποίος όποτε χρειάστηκε δήλωσε "παρών" και έδωσε ένα σπουδαία τρίποντο στην ομάδα του.