Facebook Pixel Γκολ και δοκάρι ο Φινμπόγκασον!
| 2016-02-28 21:36:00

Γκολ και δοκάρι ο Φινμπόγκασον!

Ωραίος και... μοιραίος ήταν για την Άουγκσμπουργκ ο πρώην φορ του Ολυμπιακού στο 2-2 με την Γκλάντμπαχ, καθώς ισοφάρισε το ματς, αλλά στις καθυστερήσεις είχε δοκάρι!

Το πρώτο μέρος έκλεισε με τους φιλοξενούμενους μπροστά στο σκορ, καθώς ο Ράφαελ από κοντινή απόσταση βρήκε δίχτυα για το 1-0 (33').

Όμως, μέσα σε τρία λεπτά στο δεύτερο ημίχρονο (50', 53') η Άουγκσμπουργκ ανέτρεψε το εις βάρος της σκορ, με τον άλλοτε παίκτη του Ολυμπιακού, Φινμπόγκασον, να φέρνει το ματς στα ίσα και τον Καϊούμπι να «γράφει» το 2-1.

Παρόλα αυτά, δύο λεπτά μετά, η Γκλάντμπαχ βρήκε την ισοφάριση με τον Τζόνσον και μπήκε ξανά στη διεκδίκηση της νίκης.

Το 2-2 τελικώς παρέμεινε, με τον «Φίνμπο» πάντως να έχει τεράστια ευκαιρία να δώσει τη νίκη στην ομάδα του στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων, στέλνοντας την μπάλα στο δοκάρι!