Facebook Pixel Champions League: Νίκη-θρίλερ για Μπάγερν στη Μόσχα, 0-0 η Ίντερ με Σαχτάρ (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2020-10-27 21:49:00

Νίκη-θρίλερ για Μπάγερν στη Μόσχα - "Έσπασε" τα δοκάρια και... κόλλησε η Ίντερ με Σαχτάρ (ΒΙΝΤΕΟ)

Champions League: Η Μπάγερν Μονάχου έφτασε σε δύσκολη επικράτηση με 2-1 επί της Λοκομοτίβ Μόσχας εκτός έδρας, ενώ η Σαχτάρ Ντόνετσκ των πολλών απουσιών κράτησε την Ίντερ στο 0-0.

Η Μπάγερν πήρε τη δεύτερη νίκη της σε ισάριθμα ματς στο Champions League, αν και δυσκολεύτηκε πολύ. Οι Βαυαοί προηγήθηκαν στο 13' με τον Γκορέτσκα, όμως η Λοκομοτίβ αντεπιτέθηκε. Οι Ρώσοι ισοφάρισαν με τον Μίραντσουκ στο 70' και άσκησαν μεγάλη πίεση, έχοντας σημαντικές ευκαιρίες για να πετύχουν την ανατροπή. Τελικά, κόντρα στη ροή του αγώνα, ο Κίμιχ έδωσε τη λύση, σκοράροντας το τελικό 2-1 για τη Μπάγερν.

Παρά τις μεγάλες απουσίες της, η Σαχτάρ απέσπασε ισοπαλία (0-0) από την Ίντερ και μετά τη μεγάλη νίκη (3-2) επί της Ρεάλ, παρέμεινε στην κορυφή του ομίλου με 4 βαθμούς. Αντιθέτως, οι Νερατζούρι έμειναν στους 2. Η Ίντερ είχε δύο δοκάρια στο πρώτο ημίχρονο και τον απόλυτο έλεγχο της αναμέτρησης σε ολόκληρο το 90λεπτο, όμως δεν μπόρεσε να βρει το γκολ της νίκης.