Facebook Pixel Ίντερ - Μίλαν: "Ξέρανε" τη Μίλαν με φαουλάρα στο 95’ η Ίντερ (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2021-01-26 23:52:00

"Ξέρανε" τη Μίλαν με φαουλάρα στο 97’ η Ίντερ - Μοιραίος ο Ζλάταν, αποβλήθηκε! (ΒΙΝΤΕΟ)

Ίντερ - Μίλαν: Σε ένα ντέρμπι που εξελίχθηκε σε θρίλερ, η Ίντερ πήρε τη νίκη με 2-1 χάρη σε απευθείας εκτέλεση φάουλ του Έρικσεν στο 97' και την προκρίθηκε στα ημιτελικά του Κυπέλλου Ιταλίας.

Ο Δανός επιθετικός μέσος πέρασε αλλαγή στο 88ο λεπτό και στον επιπλέον χρόνο του αγώνα έμελλε να στείλει την ομάδα του στην τετράδα, όπου είναι πολύ πιθανό να αντιμετωπίσει την Γιουβέντους.
Ο Ιμπραΐμοβιτς έδωσε προβάδισμα στη Μίλαν στο 31΄, αλλά η τυπικά γηπεδούχος Ίντερ, ισοφάρισε στο 77΄ με τον Λουκάκου και στις καθυστερήσεις πήρε την τεράστια νίκη με το γκολ του Έρσικσεν.
«Μοιραίος» παίκτης των «ροσονέρι» ήταν ο Ζλάταν Ιμπραΐμοβιτς, ο οποίος αποβλήθηκε στο 58ο λεπτό με δεύτερη κίτρινη κάρτα, επιτρέποντας στους αντιπάλους της ομάδας του να εκμεταλλευτούν την αριθμητική τους υπεροχή και να φέρουν... τούμπα τον αγώνα.

Τα αποτελέσματα της προημιτελικής φάσης του Κυπέλλου Ιταλίας και τα ζευγάρια στους ημιτελικούς έχουν ως εξής: