Facebook Pixel La Liga: Λύτρωση στο 96’ με... ιπτάμενο Ολλανδό για τη Μπαρτσελόνα! (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2022-02-14 00:03:00

Λύτρωση στο 96’ με... ιπτάμενο Ολλανδό για τη Μπαρτσελόνα! (ΒΙΝΤΕΟ)

Οι Καταλανοί βρέθηκαν μια ανάσα από κάζο στο τοπικό ντέρμπι με την Εσπανιόλ, όμως ο Λουκ Ντε Γιόνγκ τους λύτρωσε με κεφαλιά, ισοφαρίζοντας στο τελικό 2-2 στο 6ο λεπτό των καθυστερήσεων.

La Liga: Με λυτρωτή τον Λουκ Ντε Γιόνγκ στο 90+6', η Μπαρτσελόνα απέφυγε την ήττα και πήρε ισοπαλία (2-2) από την Εσπανιόλ στο ντέρμπι της Καταλονίας.

Ο Πέδρι άνοιξε το σκορ μόλις στο 2' για τη Μπαρτσελόνα, αλλά η Εσπανιόλ... έδειξε τα δόντια της και γύρισε το παιχνίδι με γκολ των Νταρντέρ (40') και Ντε Τομάς (64'), ώσπου ο φορμαρισμένος Ντε Γιόνγκ έσωσε τον βαθμό για τη Μπάρτσα με κεφαλιά στο 96' έπειτα από από σέντρα του Τραορέ.

Η Μπαρτσελόνα ισοβαθμεί με την Ατλέτικο Μαδρίτης στην 4η θέση, παραμένοντας στη μάχη για την εξασφάλιση ενός εισιτηρίου στο επόμενο Champions League.