Facebook Pixel Μάρκο Λιβάγια: Συγκλονιστικό - Ο Λιβάγια έπαιξε παρά τον τραγικό χαμό του πατέρα του και έβαλε γκολάρα! (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2022-08-29 00:30:00

Συγκλονιστικό: Ο Λιβάγια έπαιξε παρά τον τραγικό χαμό του πατέρα του και έβαλε γκολάρα! (ΒΙΝΤΕΟ)

Ο Κροάτης επιθετικός όχι μόνο βρήκε τη δύναμη να αγωνιστεί στην αναμέτρηση της Χάιντουκ Σπλιτ με την Όσιγιεκ λίγες ώρες μετά τον αδόκητο χαμό του πατέρα του, αλλά σκόραρε με εκτέλεση πέναλτι αλά Πανένκα.

Η τραγική είδηση του ξαφνικού θανάτου του πατέρα του σε τροχαίο δυστύχημα δεν "λύγισε" τον Μάρκο Λιβάγια.

Ο πρώην παίκτης της ΑΕΚ ζήτησε να αγωνιστεί κανονικά στην αναμέτρηση της Χάιντουκ Σπλιτ απέναντι στην Όσιγιεκ, παρά την οικογενειακή τραγωδία που βιώνει.

Ο Λιβάγια έπαιξε σε ολόκληρο το 90λεπτο στην ήττα της ομάδας του με 2-1 και μάλιστα πέτυχε ένα εντυπωσιακό γκολ με "σκαφτή" εκτέλεση πέναλτι στο 72ο λεπτό.