Facebook Pixel Κύπελλο Ελλάδας: Ματσάρες στο Κύπελλο - Γκολάρες στους αγώνες της 5ης φάσης! Τα αποτελέσματα (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2022-10-19 16:41:00

Οι ομάδες της Super League που δεν είχαν βγει στην Ευρώπη ξεκίνησαν σήμερα (19/10) τις υποχρεώσεις του στο Κύπελλο από την 5η φάση του θεσμού, με δύο από τις πέντε φιλοξενούμενες ομάδες να παίρνουν το εισιτήριο πρόκρισης.

Με άρωμα... Super League άρχισε η 5η φάση του Κυπέλλου Ελλάδας, με τις ομάδες της μεγάλης κατηγορίας που δεν είχαν βγει στην Ευρώπη πέρσι, να ξεκινούν σήμερα (19/10) τις υποχρεώσεις του στο θεσμό.

Στο ματς του Λεβαδειακού με την ΑΕΛ στη Λάρισα οι "βυσσινί" δεν τα κατάφεραν απέναντι στους Βοιωτούς, παρότι άνοιξαν το σκορ στο 7' με τον Πεδρόσο. Οι παίκτες του Βέλιτς απάντησαν με γκολ του Νίκα στο 25', ενώ στο 43' ο Σκβάρκα ολοκλήρωσε την ανατροπή για την ομάδα του και διαμόρφωσε το τελικό 2-1.

Η Λαμία δεν δυσκολεύτηκε κόντρα στον Αλμωπό Αριδαίας και με δύο γκολ σε κάθε ημίχρονο, καθάρισε εύκολα την υπόθεση πρόκριση χάρη στα τέρματα των Προβυδάκη (26') και Μαρμεντίνι (60').

Στο άλλο ματς της ημέρας η Καλλιθέα απέκλεισε τη Βέροια με το γκολ του Σαντάνα Καμπρέρα στο 44ο λεπτό.

Δείτε εδώ τι έγινε στα παιχνίδια Καλαμάτα - Παναιτωλικός και Πανσερραϊκός - Παναχαϊκή που κρίθηκαν στην παράταση.