Facebook Pixel Sportdog.gr | "Καθάρισε" τη Νίκη Βόλου και πάτησε κορυφή η Λάρισα! (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2022-11-19 17:48:00

"Καθάρισε" τη Νίκη Βόλου και πάτησε κορυφή η Λάρισα! (ΒΙΝΤΕΟ)

Με τέρμα του Όγκμποε στο 37’, η Λάρισα κέρδισε με 1-0 τη Νίκη Βόλου στο τοπικό ντέρμπι και πέρασε στην πρώτη θέση του Α’ ομίλου στη Superleague 2.

Ένα γκολ του Όγκμποε στο πρώτο ημίχρονο ήταν αρκετό για να δώσει τη νίκη στην ΑΕΛ με 1-0 επί της Νίκης Βόλου, στο «Αλκαζάρ», για την 3η αγωνιστική του Α’ ομίλου της φετινής Superleague 2.

Το θεσσαλικό ντέρμπι ήταν μάλλον μοιρασμένο, με τους φιλοξενούμενους να χάνουν πρώτοι την ευκαιρία να σκοράρουν μόλις στο 2’, με τον Μιλούνοβιτς. Ενώ ο ίδιος παίκτης ήταν άστοχος και στην φάση του 21ου λεπτού.

Οι «βυσσινί» ανέβηκαν μετά το ημίωρο και σκόραραν με τον Πεντρόζο στο 32’, αλλά το γκολ ακυρώθηκε για οφσάιντ. Τελικά, πέντε λεπτά μετά, ο Πεντρόζο «σέρβιρε» στον Όγκμποε, εκείνος σούταρε και πέτυχε το γκολ, που έμελλε να καθορίσει και το τελικό αποτέλεσμα!

Με το σουτ του τελευταίου να καταλήγει στα δίχτυα του Μπάγιτς και το 1-0 να σημαίνει την παρουσία της Λάρισας στην κορυφή της βαθμολογίας. Την ώρα που η Νίκη Βόλου παρέμεινε χωρίς νίκη.