Facebook Pixel Superleague 2: Επιτέλους... νίκη για τον Ολυμπιακό Β’ - Άνετη τριάρα ΑΕΚ Β’ στην Προοδευτική με απίθανα γκολ (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2022-12-12 17:15:00

Οι Ερυθρόλευκοι πήραν την πρώτη τους νίκη με 2-0 επί του ΠΑΟ Ρουφ, ενώ οι Κιτρινόμαυροι επικράτησαν 3-0 της Προοδευτικής και ο Απόλλων Σμύρνης 1-0 στην έδρα της Επισκοπής.

Την πρώτη νίκη του στο φετινό πρωτάθλημα της Superleague 2 πέτυχε ο Ολυμπιακός Β΄, καθώς επικράτησε 2-0 του ουραγού ΠΑΟ Ρουφ, σε αναμέτρηση της 6ης αγωνιστικής που έγινε στο γήπεδο της Καλλιθέας. Ο Κωστή στις καθυστερήσεις του ημίχρονου και ο Αλγκασίμ Μπα με πέναλτι στο 65΄ σημείωσαν τα γκολ των «ερυθρόλευκων», που... ξεκόλλησαν από τις τελευταίες θέσεις της βαθμολογίας.

Τη νίκη -δεύτερη στο φετινό πρωτάθλημα- πανηγύρισε και η Β΄ ομάδα της ΑΕΚ, που επιβλήθηκε 3-0 της Προοδευτικής χάρη σε αυτογκόλ του Πάβλας (52΄), κεφαλιά του Ντάικο (67΄) και σουτ του Σκόνδρα (90΄), «χαλώντας» παράλληλα το ντεμπούτο του Αντώνη Νικοπολίδη στον πάγκο της ομάδας του Κορυδαλλού. Τέλος, ο Απόλλων Σμύρνης νίκησε στην Κρήτη 1-0 την Επισκοπή, με σκόρερ τον Μωραϊτη, και συνεχίζει να καταδιώκει την πρωτοπόρο Κηφισιά από απόσταση δύο βαθμών.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 6ης αγωνιστικής του Β' ομίλου του πρωταθλήματος της Super League 2:

Κηφισιά - ΟΦ Ιεράπετρας            1-0

Ηρόδοτος - Athens Kallithea FC     1-2

Χανιά - Ηλιούπολη                  1-0

Παναχαϊκή - Αιγάλεω                1-0

Επισκοπή - Απόλλων Σμύρνης         0-1

Ολυμπιακός Β΄ - ΠΑΟ Ρουφ           2-0

ΑΕΚ Β΄ - Προοδευτική               3-0

ΡΕΠΟ: Καλαμάτα